KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14052049
nr 1405 2049
Gusty Olsson
(1902-1976), Sverige
Oljemålning, Motiv från Jönköping. Signerad Gusty. Olja på duk, 63x100 cm, yttermått inklusive ram: 66x103 cm
Augusta (Gusty) Olsson, svensk bildkonstnär född 1902 i Ängelholm, död 1976 i Jönköping .
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
måndag 21 juni 2021
kl 19:07:07
11/6 18:24:22
21 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Gusty Olsson
Läs mer om Gusty Olsson